Microsoft zarabia na Androidzie

30 maja 2011, 10:43

Windows Phone 7 zdobył dotychczas tak niewielki odsetek rynku, że Microsoft zarabia na nim kilkukrotnie mniej niż na... systemie Android. Analityk Horace Dediu pokusił się o porównanie korzyści finansowych, jakie koncern z Redmond odnosi z obu systemów operacyjnych.



Microsoft zapłacił Nokii 250 milionów

27 stycznia 2012, 07:18

Nokia ujawniła w swoim raporcie finansowym, że w IV kwartale ubiegłego roku Microsoft zapłacił jej 250 milionów dolarów. To pierwszy z przelewów, który fińska firma otrzyma za wybranie Windows Phone jako swojej głównej platformy systemowej.


Pojawi się MS Office dla iOS-a i Androida?

20 września 2013, 12:04

Podczas ostatniego spotkania z analitykami z Wall Street Steve Ballmer zasugerował, że Microsoft pracuje nad MS Office dla iPada i tabletów z Androidem. Dyrektor mówił o rozwijaniu oprogramowania na platformy inne niż Windows


Ransomware w JavaScripcie

22 czerwca 2016, 06:22

Pojawiło się pierwsze ransomware napisane całkowicie w JavaScript. W przeszłości co prawda odkryto kod o nazwie Ransom32, który został wykonany za pomocą NodeJS i zapakowany w plik wykonywalny. Nowe ransomware - RAA - jest inne. Nie jest dostarczane w formie pliku wykonywalnego, a jako standardowy plik JavaScript.


Vista może się obyć bez antywirusa?

12 listopada 2006, 11:26

Jim Allchin, jeden z prezesów Microsoftu, stwierdził, że Windows Vista jest tak bezpieczny, że nie potrzebuje oprogramowania antywirusowego. Podczas telekonferencji Allchin stwierdził, że czuje się bezpiecznie, gdy jego siedmioletni syn używa Visty bez tego typu oprogramowania.


Użytkownik może usunąć IE z Windows 7

5 marca 2009, 11:42

W blogu aeroxperience pojawiła się informacja, że możliwe jest usunięcie dużej części Internet Explorera 8 z systemu Windows 7. Autorom wpisu udało się tego dokonać w wersji build 7048 najnowszego OS-u Microsoftu.


Windows Phone 7 w fazie RTM

2 września 2010, 11:36

Terry Myerson poinformował na oficjalnym blogu Microsoftu, że system Windows Phone 7 wszedł w fazę RTM (release to manufacturing). Oznacza to, że system został udostępniony firmom, które są zainteresowane wykorzystaniem go w swoich produktach.


Microsoft zmienia nazwę interfejsu "Metro"

3 sierpnia 2012, 07:48

Interfejs systemu Windows 8 nie nazywa się już Metro. Nazwa do której zdążyliśmy się przyzwyczaić wychodzi z użycia po tym,jak zespół prawny Microsoftu rozesłał informację z prośbą o jej nieużywanie.


Skrajnie niebezpieczna dziura w Windows

12 listopada 2014, 11:43

Microsoft apeluje do użytkowników Windows, by zastosowali najnowsze poprawki. Znajduje się wśród nich łata na potencjalnie niezwykle niebezpieczną dziurę występującą we wszystkich wersjach systemu operacyjnego z Redmond.


Zadebiutowała przeglądarka Microsoftu z silnikiem od Google'a

16 stycznia 2020, 13:53

Microsoft udostępnił właśnie gotową najnowszą wersję swojej przeglądarki Edge. Co interesujące, wzmacnia ona pozycję Google'a i wizję internetu propagowaną przez wyszukiwarkowego giganta. W nowym Edge'u zastosowano bowiem silnik Blink, wykorzystywany w przeglądarce Chrome.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy